Vyberte si
kosačku podľa svojej
potreby a náročnosti terénu

Mulčovacie kosačky, cepové kosačky, traktorové kosačky, kosačky na diaľkové ovládanie, zero-turn kosačky a mnoho iného.

Odborné poradenstvo a podpora. Vyhovieme aj najnáročnejším zákazníkom.

Aký terén potrebujete udržiavať?

AS MOTOR - terén náročný na údržbu

Sady a vinohrady

Inžinieri spoločnosti AS-Motor vyrábajú stroje s vysokou svetlou výškou, strmými nájazdovými uhlami, nízkou celkovou hmotnosťou, optimálnym rozložením hmotnosti a nízkym ťažiskom, ktoré umožňujú prácu na svahoch.

Technológia mulčovania poskytuje robustnú reznú silu potrebnú na šrotovanie silných viníc a vyvetvovanie, ktoré vracajú mulč do pôdy ako vstrebateľné živiny.

Okrasné trávniky

Pretože ku koseniu lúk a sadov a cestnej zelene môže dôjsť iba raz alebo dvakrát ročne, tráva, trvalky a kríky môžu dorásť až do výšky 100 cm. Všestranné kosačky a jazdou riadené kosačky spoločnosti AS-Motor poskytujú v týchto podmienkach vysoký výkon a vynikajúce výsledky mulčovania.


Nerovný terén

Inžinieri spoločnosti AS-Motor vyrábajú stroje s vysokou svetlou výškou, strmými nájazdovými uhlami, nízkou celkovou hmotnosťou, optimálnym rozložením hmotnosti a nízkym ťažiskom, ktoré umožňujú prácu na svahoch.

Technológia mulčovania poskytuje robustnú reznú silu potrebnú na šrotovanie silných viníc a vyvetvovanie, ktoré vracajú mulč do pôdy ako vstrebateľné živiny.

Vysoká tráva

Okrasné trávniky v súkromných záhradách aj vo verejných zariadeniach možno udržiavať mulčovaním alebo kosačkami so zberom.

Pri mulčovaní zostávajú jemne nasekané odrezky na povrchu ako prírodné hnojivo, zatiaľ čo zberné koše pomáhajú operátorovi pri odoberaní odrezkov na miesto zneškodnenia.

Trávniky sa zvyčajne kosia raz týždenne do výšky kosenia 4–5 cm, z maximálnej výšky 15 cm.


Kosačky od AS-Motor jednoducho zvládajú náročný terén, s ktorým si obyčajné kosačky len ťažko poradia. Či už kosíte trávu v prudkom kopci alebo na rovine, vždy dosiahnete perfektné výsledky. 

A ako bonus je kvalita materiálov použitých na každej jednej kosačke, lebo vďaka nim sa váš stroj len tak nezničí. 

ARIENS - rovné a rozsiahle plochy

Žacie ústrojenstvo v profesionálnej kvalite

Oceľové žacie ústrojenstvo sa zvára dohromady, čo zaisťuje vynikajúcu pevnosť, trvanlivosť a odolnosť proti nárazu. 

Výška žacieho ústrojenstva sa nastavuje podľa potreby a podľa prevedenia kosačky. 

Zistiť viac

Prečo sú zero-turn kosačky také rýchle?

Na miesto bežného systému riadenia, ktorý sa používa pri záhradných traktoroch alebo kosačkách s predným pohonom, sú tieto zero-turn kosačky poháňané a riadené zadnými kolesami prostredníctvom dvoch nezávislých prevodoviek. 

Pre koho sú kosačky určené?

K jazde, brzdeniu i otáčaniu potrebujete len dve rukoväte. Tento systém umožňuje otáčanie na mieste. 

Kosačka s otáčaním okolo vlastnej osi vám umožní kosiť trávnik efektívne, môžete sa totiž na konci trasy otočiť o 180 stupňov. To znamená, že nie je potreba prechádzať cez už skôr pokosené plochy, alebo strácať čas scúvaním, aby ste sa dostali na miesto pre ďaľší prejazd. 

Intuitívne ovládanie

K jazde, brzdeniu i otáčaniu potrebujete len dve rukoväte. Tento systém umožňuje otáčanie na mieste. 

Kosačka s otáčaním okolo vlastnej osi vám umožní kosiť trávnik efektívne, môžete sa totiž na konci trasy otočiť o 180 stupňov. To znamená, že nie je potreba prechádzať cez už skôr pokosené plochy, alebo strácať čas scúvaním, aby ste sa dostali na miesto pre ďalší prejazd. 


Zero-turn kosačky od Ariens sa vyznačujú svojou rýchlosťou a jednoduchým ovládaním. Svojim intuitívnym dizajnom, plynulou akceleráciu a presným kosením pomáhajú prispôsobiť výsledky vašej práce. 

Bez námahy prejdete úzkymi zátačkami, pokosíte aj vysokp trávu a vďaka silnej hnacej sile prekonáte aj svahy

Potešenie z vykonanej práce.

AS-Motor a Ariens sú dve silné rodinné značky, ktoré sa už viac ako 60 rokov venujú výrobe kosačiek a záhradnej techniky.

Tieto dve firmy sa v roku 2021 spojili a ukázali sa ako silný a profesionálny partner pre všetkých, ktorí sa starajú o rôzne druhy záhradných či terénnych plôch.
Vďaka širokej a špecializovanej ponuke viete vyriešiť akýkoľvek problém spojený s úpravou trávnatých povrchov.

A s výberom vám samozrejme radi pomôžeme!

kosačky s pojazdom

KATEGÓRIE KOSAČIEK

Mulčovacie kosačky

Súčasným trendom v kosení trávy je mulčovanie namiesto jej zberu. Kosenie bez zberného koša šetrí čas aj peniaze a zároveň je prírodným spôsobom hnojenia.

Zero-turn kosačky

Profesionálne kosačky s otáčaním okolo vlastnej osi zabezpečia rýchle a rovnomerné kosenie rozsiahlych trávnatých plôch.

Profesionálne kosačky

Profesionálne kosačky s robustnými a spoľahlivými technológiami. Zaručený je nepretržitý výkon aj v extrémnych podmienkach, na svahoch aj vo vysokej tráve.

Traktorové kosačky

Pohodlie a rýchlosť práce traktorovej kosačky na trávu s reznou silou a terénnou mobilitou.

Kosačky na vysokú trávu

Kosačky AS Motor – Allmäher® sú navrhnuté pre vysokú trávu a hustý porast na svahoch, kde si vďaka výkonu získali povesť po celom svete.

Cepové kosačky

Ťažký terén vyžaduje špeciálne riešenie. Cepové kosačky zvládnu každú výzvu. Ručne vedené cepové kosačky je možné ovládať pohodlne dvoma prstami alebo diaľkovo.

Kosačky na diaľkové ovládanie

Využitie na strmých svahoch a nebezpečných alebo ťažko prístupných miestach.

Rotačné kosačky

Nová generácia rotačných kosačiek značne uľahčuje produkciu zeleného krmiva a sena. Rotačné kosačky sú tichšie ako kosačky so žacou lištou a bez otrasov.

Odstraňovače buriny

Profesionálna alternatíva, ako mať pod kontrolou nechcenú burinu, a to vďaka patentovanému systému vibrujúcich kief, ktoré odstraňujú burinu aj s koreňmi.

Vyberte si svoju kosačku a my vám ju predvedieme!


Máte otázky? Zavolajte nám:
+421 42 46 911 74

E-mail:
unikont@unikont.sk

Spoločnosť

Služby

Portfólio