snežná radlica psvl

PSVL

Čelne nesená snežná radlica PSVL

Snežná radlica PSVL s možnosťou pretočenia pod uhlom až 36° na pravú alebo ľavú stranu odpratávacej šírky. Svojou špeciálnou konštrukciou zaručuje znamenité upratovacie vlastnosti, optimálne prekonávanie prekážok a tým zníženie prenášaných rázov do vozidla na minimum.

Vďaka šikmému nastaveniu dosahuje optimálny odhod snehu. Je konštrukčne riešená tak, že jednotlivé segmenty sú pružne pripevnené k základnému rámu pomocou vulkolanových dielcov. Tieto dielce svojou stálou elastickou, aj pri nízkych teplotách, a priaznivou deformačnou charakteristikou odstraňujú rázy pri náraze radlice na prekážku.

Pri náraze na pevnú prekážku na vozovke (kanál a pod.) umožnia pružné dielce PSVL z vulkolanu odskočenie jednotlivého segmentu tak, že nedôjde poškodeniu radlice ani pracovného nosiča. Zároveň táto konštrukcia zaručuje správne dosadnutie jednotlivých segmentov na priečne zvlnený profil vozovky a tým aj správne odstránenie snehu.

Pri extrémnom priečnom sklone vozovky je možné dodatočne nastaviť snežnú radlicu PSVL zmenou predpätia pružín pomocou skrutiek voči pracovnému nosiču. Pri nabehnutí prestavanej radlice na pevnú prekážku umožňuje hydraulický obvod okamžité pretočenie radlice tak, aby následne vozidlo túto prekážku mohlo obísť.

Proti poškodeniu krajného segmentu radlice a jeho čepele slúži bočný ochranný doraz, ktorý je ľahko vymeniteľný. Snežná radlica PSVL je vybavená pevnou gumovou clonou pripevnenou na každý segment radlice. Manipuláciu s radlicou je možné vykonávať priamo z miesta vodiča.

  • Garancia kvality
  • Neobvyklá odolnosť
  • Skvelá výdrž

Technické údaje

Pracovná šírka2600 mm
Celková šírka3000 mm
Počet / šírka segmentu3 x 1000 mm
Výška750 mm
Vhodné pre nosiče od celkové hmotnosti7.5 t
Hmotnosť/dĺžka od spoj. roviny600 kg/670 mm

Svojou špeciálnou konštrukciou zaručuje znamenité upratovacie vlastnosti

Máte záujem o naše stroje alebo potrebujete poradiť?

Vaša správa bola odoslaná

Odpovieme Vám hneď ako to bude možné.

Unikont Group
Späť hore