Cepová mulčovacia kosačka do náročného terénu. Traktorová kosačka 4x4 so sediacou obsluhou.

AS 1040 YAK 4WD XL

Profesionálna cepová kosačka

Silný, robustný, doma v náročnom teréne

Robustná cepová kosačka AS 1040 YAK 4WD XL je vyrobená pre náročné použitie v nerovnom, drsnom, strmom a zvlnenom teréne. Kosačka so sediacou obsluhou bez námahy a spoľahlivo drví rozsiahle zelené plochy, porast až 1,50 metra, podrast a kroviny. Vďaka tomu je táto kosačka vhodná na profesionálne použitie poskytovateľmi služieb, komunálnymi službami a dodávateľmi záhradných a terénnych úprav. Pre spôsobilosť v teréne je nevyhnutné nízke ťažisko a veľké pneumatiky XL pre ešte väčšiu svetlú výšku dokonca väčšiu ako AS 1040 YAK 4WD.

Agregát s priamym pohonom cepového hriadeľa

AS 1040 YAK 4 WD XL je poháňaný profesionálnym motorom Vanguard V-Twin. Horizontálny motor poskytuje maximum 23 koní (17,2 kW) pri zdvihovom objeme 627 cm3 a prenáša energiu cez klinové remene priamo na cepový hriadeľ. Optimálny prísun čerstvého vzduchu do motora zaisťuje cyklónový vzduchový filter. Vďaka olejovému a palivovému čerpadlu je AS 1040 YAK 4WD XL plne vhodný na svahy.

Plynulý pohon všetkých kolies s funkciou tempomatu

Vďaka hydrostatickému pohonu je možné cepovú kosačku riadiť pohodlne a nepretržite v rozmedzí 7,3 km / h dopredu a 6,8 km / h dozadu. Stály pohon všetkých kolies a svetlá výška XL zaisťujú najlepší možný pohon v akomkoľvek teréne. Diferenciál zadnej nápravy je možné kedykoľvek uzamknúť nožným pedálom. Jazda je jednoduchá a pohodlná pomocou páky ručného ovládania. Do parkovacej páky je integrovaná aj automatická parkovacia brzda a funkcia tempomatu. Z bezpečnostných dôvodov má stroj rovnako ako osobný automobil pedál núdzového brzdenia pre pravé chodidlo.

Surfovacie žacie ústrojenstvo s Y cepmi

Mulčovacie žacie ústrojenstvo s 56 Y cepmi a pracovnou šírkou jeden meter umožňuje plošné výkony až 7 300 m² / h. Pokosený materiál sa nanáša ako vrstva mulča rovnomerne po celej pracovnej šírke. Rezný vzor je aj pri veľmi vysokej vegetácii vizuálne homogénny a atraktívny. K dispozícii je 7 úrovní nastavenia výšky kosenia od 30 do 110 mm. Kyvadlové zavesenie žacieho ústrojenstva umožňuje jeho pohyb nahor pri sedení po stranách alebo pri pôsobení vysokej sily na nože (surfovanie žacieho ústrojenstva). Pokiaľ je to možné, je tak zabránené poškodeniu žacieho ústrojenstva, rotora a cepov. Asymetrické usporiadanie žacieho ústrojenstva umožňuje efektívne kosenie okrajových plôch a prekážok.

Vysoký komfort sedenia a ergonómia

Ergonomická a vzpriamená poloha sedenia v stroji zaisťuje dostatočný priestor pre nohy pre obsluhu až do výšky 1,95 m. Vedrové sedadlo sa dá nastaviť na dĺžku tak, aby vyhovovalo každému užívateľovi. Inovatívny systém pruženia s tlmením koncovej polohy je tiež individuálne a plynule nastaviteľné tak, aby vyhovovalo každému operátorovi. Všetky ovládacie prvky sú navyše logicky usporiadané a pohodlne prístupné. Hliníkové bočné panely chránia ruky vodiča pred tŕňmi a podrastom. Štandardná ochrana proti defektu s AS Motor „Plattfuss-Stop spoľahlivo zabráni prázdnej pneumatike.

Pre viac informácii o produkte navštívte: AS-MOTOR.SK

Kontaktujte nás

Oddelenie záhradnej a lesnej techniky

+421 911 903 792
asmotor@unikont.sk

Robustná cepová kosačka AS 1040 YAK 4WD XL je vyrobená pre náročné použitie v nerovnom, drsnom, strmom a zvlnenom teréne.

Máte záujem o naše stroje alebo potrebujete poradiť?

Vaša správa bola odoslaná

Odpovieme Vám hneď ako to bude možné.

Unikont Group
Späť hore