profesionálna traktorová kosačka na kosenie rovného no náročného terénu

AS 1020 YAK 2WD

Silný, robustný, na veľké plochy

Robustná cepová kosačka so sediacou obsluhou AS 1020 YAK 2WD je vyrobená na drsné použitie na rovnom teréne s miernym stúpaním. Kosačka so sediacou obsluhou bez námahy a spoľahlivo rozdrví rozsiahle zelené plochy, porast až 1,50 metra, podrast a mladé kroviny. Vďaka tomu je táto kosačka vhodná na profesionálne použitie poskytovateľmi služieb, komunálnymi službami a dodávateľmi záhradných a terénnych úprav. Okrem pohonu zadných kolies 2WD je konštrukčne identický so svojim bratom do strmých svahov AS 1040 YAK 4WD.

Agregát s priamym pohonom cepového hriadeľa

AS 1020 YAK 2WD je poháňaný profesionálnym motorom Vanguard V-Twin. Horizontálny motor poskytuje maximum 23 koní (17,2 kW) pri zdvihovom objeme 627 cm3 a prenáša energiu cez klinové remene priamo na cepový hriadeľ. Optimálny čistý prívod vzduchu do motora zaisťuje cyklónový vzduchový filter.

Plynulý pohon kolies s funkciou tempomatu

Vďaka hydrostatickému pohonu je možné cepovú kosačku s pojazdom riadiť pohodlne a nepretržite v rozmedzí 0 – 6,8 km / h dopredu a 0 – 6,3 km/h dozadu. Diferenciál zadnej nápravy je možné kedykoľvek uzamknúť nožným pedálom. Jazda je jednoduchá a pohodlná pomocou páky ručného ovládania. Do parkovacej páky je integrovaná aj automatická parkovacia brzda a funkcia tempomatu. Z bezpečnostných dôvodov má stroj rovnako ako osobný automobil pedál núdzového brzdenia pre pravé chodidlo.

Surfovacie mulčovacie žacie ústrojenstvo s Y cepmi

Žacie ústrojenstvo s  56 Y cepmi a pracovnou šírkou jeden meter umožňuje plošné výkony až 6 800 m² / h. Pokosený materiál sa nanáša ako vrstva mulča rovnomerne po celej pracovnej šírke. Dokončenie rezu je aj pri veľmi vysokej vegetácii vizuálne homogénne a atraktívne. K dispozícii je 7 úrovní nastavenia výšky kosenia od 30 do 110 mm. Kyvadlové zavesenie žacieho ústrojenstva umožňuje jeho pohyb nahor pri sedení po stranách alebo pri pôsobení vysokej sily na nože (surfovanie žacieho ústrojenstva). Pokiaľ je to možné, je tak zabránené poškodeniu žacieho ústrojenstva, rotora a cepov. Asymetrické usporiadanie žacieho ústrojenstva umožňuje efektívne kosenie okrajových plôch a prekážok.

Vysoký komfort sedenia

Ergonomická a vzpriamená poloha sedenia v stroji zaisťuje dostatočný priestor pre nohy pre obsluhu až do výšky 1,95 m. Vedrové sedadlo sa dá nastaviť na dĺžku tak, aby vyhovovalo každému užívateľovi. Inovatívny systém odpruženia sedadla s tlmením koncovej polohy je tiež individuálne a plynule nastaviteľné tak, aby vyhovovalo každému operátorovi. Všetky ovládacie prvky sú navyše logicky usporiadané a pohodlne prístupné. Hliníkové bočné panely chránia ruky vodiča pred tŕňmi a podrastom. Tekuté lepidlo proti prepichnutiu „AS-Plattfuss-Stop“ na každom kolese spoľahlivo zabráni prázdnym pneumatikám.

Viac info na stránke: AS-MOTOR.SK

Kontaktujte nás

Oddelenie záhradnej a lesnej techniky

+421 911 903 792
asmotor@unikont.sk

Robustná cepová traktorová kosačka AS 1020 YAK 2WD je vyrobená použitie na náročnom rovnom teréne s miernym stúpaním.

Máte záujem o naše stroje alebo potrebujete poradiť?

Vaša správa bola odoslaná

Odpovieme Vám hneď ako to bude možné.

Unikont Group
Späť hore