svahová kosačka na vysokú trávu na diaľkové ovládanie

AS 940 SHERPA 4WD RC

Prvá kosačka so sediacou obsluhou na svete s diaľkovým ovládaním ponúka ešte väčšiu bezpečnosť a pohodlie v náročnom teréne

Prvá kosačka so sediacou obsluhou na svete s diaľkovým ovládaním AS 940 Sherpa 4WD RC sa môže pohodlne ovládať zo sedadla vodiča ako aj pomocou profesionálneho diaľkového ovládača s veľkým dosahom. AS 940 Sherpa 4WD RC je vybavená profesionálnym motorom Briggs & Stratton série 8 a hydrostatickou prevodovkou. Je navrhnutá na prácu na svahoch.


Pre vysoký plošný výkon a optimálny komfort obsluhy na rovnom teréne sa odporúča obsluhovať stroj zo sedadla vodiča. Diaľkovo ovládaná prevádzka sa odporúča pre zvýšenie bezpečnosti obsluhy na svahoch až do 33 stupňov v priečnom smere. Obsluha je tak tiež chránená pred výfukovými plynmi, hlukom, vibráciami, prachom, peľom, hmyzom, tŕňmi a kríkmi. Diaľkovým ovládaním je možné ovládať tieto funkcie stroja: štartovanie a vypnutie stroja, jazda vpred, vzad a zastavenie, nastavenie výšky kosenia, spojka noža, uzávierka diferenciálu, riadenie a zatáčanie. Ak sa stroj ovláda zo sedadla vodiča, diaľkové ovládanie funguje ako prístrojová doska. Ovládacie prvky diaľkového ovládača sú progresívne: čím viac je ovládacia páka stlačená, tým vyššia je rýchlosť sa dosahuje alebo je tým väčší uhol zatáčania. Po uvoľnení ovládacích pák sa parkovacia brzda automaticky zafixuje a riadenie sa presunie do strednej polohy. Na bezpečné a presné ovládanie stroja je potrebných iba krátka tréningová fáza.

Práca bez únavy v jazdnom režime

S vysoko stabilným trubkovým rámom si AS 940 Sherpa 4WD RC poradí aj v náročných podmienkach. Obsluha až do výšky 2 metrov môže stroj pohodlne ovládať vďaka dĺžkovo nastaviteľnému sedadlu a odpruženiu sedadla. Nízke ťažisko, sklopná ochranný rám a ochranné rámy po stranách sú pridané k bezpečnostným prvkom, zatiaľ čo upevňovacie body integrované v ráme umožňujú bezpečnú prepravu.

Uzavreté surfujúce žacie ústrojenstvo

Rovnako ako ostatné modely Sherpa, aj systém krížových nožov AS 940 Sherpa 4WD RC poskytuje pôsobivé výsledky mulčovania v tráve a hustom poraste. Ložiskami podporené nože kosia trávu, zatiaľ čo mulčovací nôž umiestnený nad nimi drví rezy, ktoré sa potom pre väčšiu bezpečnosť na svahoch a mokrej tráve vyhadzujújú medzi zadné kolesá. Odpruženie pre surfovanie žacieho ústrojenstva umožňuje posun hore a vyhýbanie sa prekážkam a chráni tak nože a trávnik pred poškodením. Výšky kosenia je možné pomocou diaľkového ovládača nastaviť v 5 úrovniach od 80 do 135 cm, či už v režime jazdy alebo na diaľku.

Názor odborníka: „Kosenie na svahoch alebo na okraji cesty znamená riziká. Vibrácie a výfukové plyny škodia zdraviu a vzhľadom na nové alternatívy už nemusí byť prijateľným rizikom umožniť zamestnancom verejných prác za týchto okolností obsluhovať tradičné kosačky. “(Hendrik Rößmann, technický inštruktor spoločnosti DEULA Westfalen-Lippe GmbH, KommunalTechnik, vydanie 1., Január / Február 2018)

Pre viac info navštívte: AS-MOTOR.SK

Kontaktujte nás

Oddelenie záhradnej a lesnej techniky

+421 911 903 792
asmotor@unikont.sk

  • Garancia kvality
  • Neobvyklá odolnosť
  • Skvelá výdrž
svahová kosačka na vysokú trávu na diaľkové ovládanie

Technické údaje

Šírka záberu90 cm
Výrobca motora B&S
Označenie motoraProfessional Series 8
Typ motora4-taktný motor, dvojvalcový
Zdvih 724 cm³
Maximálny výkon 20,1/27,0 kW / k
Menovitý výkon 16,5/22,4 kW / k
Menovité otáčky 3300 Ot./min.
Pohon4WD permanentný
Max. rýchlosť 6,7 km/h
Uzávierka diferenciáluÁno
Automatická parkovacia brzda Áno
mono-nôž / krížové nože / Y-cepyNie / áno / nie
Typ žacieho ústrojenstvaZadné vyhadzovanie
Uzavreté žacie ústrojenstvoÁno
Plávajúce (surfujúce) žacie ústrojenstvoÁno
Výška kosenia 80 - 135 mm
Objem nádrže 17 L
Odpruženie sedadlaŠtandard
Rozmer D / Š / V 191x106x156 cm
Hmotnosť 325 kg
svahová kosačka na vysokú trávu na diaľkové ovládanie

Bezpečné kosenie v náročnom teréne

Máte záujem o naše stroje alebo potrebujete poradiť?

Vaša správa bola odoslaná

Odpovieme Vám hneď ako to bude možné.

Unikont Group
Späť hore