použitie bezpečnostného profesionálneho vysávača

Bezpečnostný vysávač CraftiX – Trieda L


Certifikované bezpečnostné vysávače od spoločnosti SPRiNTUS ponúkajú maximálnu ochranu zdravia pri manipulácii s nebezpečným prachom. Sú určené pre triedy prachu L, M a H a vysávajú priamo tam, kde vzniká nebezpečný prach, vrátane elektrického náradia. Tieto vysávače s automatickým čistením filtra a konštantne vysokým sacím výkonom zabezpečujú účinné odstránenie prachu bez ohrozenia používateľa.

Modelový rad CraftiX ponúka šesť bezpečnostných vysávačov pre kontrolu prachu triedy L, M a H. Zákazníci majú na výber medzi modelmi s objemom nádoby 35 a 50 litrov, čím majú možnosť prispôsobiť výber svojim potrebám.

S modelmi CraftiX sa zabezpečuje maximálna ochrana zdravia užívateľov. Ich schopnosť efektívne čistiť filter zabezpečuje trvalú voľnosť filtra a konštantný sací výkon. To znamená, že čistenie filtra prebieha automaticky bez prerušenia sacieho prúdu a napájania, dokonca aj pri extrémnom množstve jemného prachu. Tento prístup šetrí čas a peniaze, a zároveň zvyšuje bezpečnosť pri manipulácii s nebezpečnými prachmi.

Profesionálny vysávač Trieda L

Pre prach triedy L s automatickým čistením filtra.

Bezpečnostné vysávače CraftiX 35 L a 50 L sú vaším ideálnym partnerom, ak pracujete s prachom triedy L, ktorý je mierne nebezpečný pre zdravie. Vďaka antistatickej príprave je možné pripojiť voliteľnú antistatickú hadicu (č. položky 118.143), aby sa zabránilo elektrostatickým nábojom. Týmto spôsobom je možné predísť nebezpečným iskrám, statickému náboju a usadzovaniu nečistôt v sacej hadici.

PATENTOVANÉ ČISTENIE FILTRA

Absorbovanie nebezpečného prachu triedy M a triedy L a triedy H


(1) Manipulácia s nebezpečným prachom vyžaduje inovácie vo vývoji produktov. Základom CraftiX je využitie patentovaného patrónového filtra HEPA 13.

(2) Tento systém pozostáva z dvoch samostatných filtračných komôr, ktoré sa čistia postupne. Sací prúd a výkon zostávajú konštantne vysoké aj počas čistenia, čo zabezpečuje trvalú efektivitu odsávania.

Filter na absobovanie prachu


(3) Filtrácia sa uskutočňuje spätným preplachom vzduchu a vďaka unikátnemu patrónovému filtru je zabezpečené dôkladné odstránenie prachu z jemných pórov filtra, pričom nezanecháva žiadne zvyšky. Údržba a čistenie filtra nie sú viac nevyhnutné, čo vám umožní ušetriť čas a financie.

(4) Automatické čistenie filtra sa vykonáva každých 45 sekúnd. Jeho hlučnosť je nižšia ako priemer, čo ho robí osobitne priateľským k používateľovi.

Výstražné zariadenie a ovládacie prvky.

Pri dvoch modeloch CraftiX prachovej triedy M je sací výkon monitorovaný výstražným zariadením. Po nastavení najmenšieho použitého priemeru v sacom postroji je užívateľ upozornený akustickým a vizuálnym signálom, ak nie je dosiahnutý požadovaný prietok vzduchu. Tým sa zabráni zvýšenému znečisteniu dýchateľného vzduchu prachom.

Elektrické náradie je možné zapojiť priamo do vysávača vďaka integrovanej zásuvke. Vďaka automatickému zapínaniu a vypínaniu sa vysávač automaticky spustí alebo zastaví s oneskorením 5 sekúnd.

Výstražné zariadenie v profesionálnych vysávačoch

CraftiX 35 M/H + 50 M/H

(1) Priemer hadice prepínača.
(2) Vysoká bezpečnosť vďaka výstražnej LED a akustickému výstražnému signálu.

CraftiX 35 L/M/H + 50 L/M/H

(3) Tlačidlo zapnutia/vypnutia automatického čistenia filtra.
(4) Štandardná prevádzka s plynule nastaviteľnou reguláciou výkonu.
(5) Automatická prevádzka s pripojeným elektrickým náradím a plynulou reguláciou výkonu.
(6) Zásuvka pre elektrické náradie do maximálneho výkonu 2 200 wattov.
(7) Prispôsobenie pomocou vytlačeného loga.

image


Dobre zdôvodnené argumenty pre efektívnu reguláciu prachu.


V pracoviskách, kde sa často používa elektrické náradie, je bežné vznikanie prachu, ktorý môže byť škodlivý, vďaka jeho jemným časticiam. Je dôležité, aby sa tento prach zachytil priamo pri vzniku, najmä na elektrickom náradí.

Na tento účel boli vyvinuté robustné bezpečnostné vysávače od spoločnosti SPRiNTUS. Tieto vysávače, používané na stavbách alebo v dielniach, účinne odstraňujú nebezpečný prach pri konštantne vysokom sacom výkone, predtým než sa dostane do ovzdušia. Predovšetkým jemné prachové častice zostávajú vo vzduchu a môžu spôsobiť zdravotné problémy, ako je napríklad astma a iné chronické ochorenia pľúc.

Na zabezpečenie bezpečnosti pracovného prostredia zákonodarcovia vo svojich predpisoch vyžadujú použitie certifikovaných bezpečnostných vysávačov na stavbách. S bezpečnostnými vysávačmi CraftiX od SPRiNTUS môžete chrániť užívateľov pred týmito rizikami. To umožňuje vykonávať pílenie, vŕtanie, rezanie, frézovanie a brúsenie efektívne a bezpečne bez obáv o zdravotné riziká.

  • Garancia kvality
  • Neobvyklá odolnosť
  • Skvelá výdrž
bezpečnostný profesionálny vysávač

Technické údaje

CraftiX 35 LCraftiX 50 L
Napätie220-240 V / 50-60 Hz220-240 V / 50-60 Hz
Príkon1200 W1200 W
HlučnosťLpA 74 dB(A)LpA 74 dB(A)
Maximálne sací výkon250 hPa / mbar 250 hPa / mbar
Objemový prietok74 litres / sec.74 litres / sec.
Materiál nádobyplasticplastic
Objem nádoby 35 litres (gross)50 litres (gross)
Dĺžka napájacieho kábla10 m10 m
Sacia hadica Ø 35 mm5 m5 m
Sacia hadica Ø 38 mm--
Sacia trubica Ø 38 mm CheckCheck
Hmotnosť produktu16 kg17 kg
Rozmery (D x Š x V)54 x 39 x 63,5 cm 54 x 39 x 77 cm
bezpečnostný profesionálny vysávač

Máte záujem o naše stroje alebo potrebujete poradiť?

Vaša správa bola odoslaná

Odpovieme Vám hneď ako to bude možné.

Unikont Group
Späť hore