Bezpečnostný vysávač CraftiX – Trieda M

Maximálna ochrana zdravia v prípade nebezpečného prachu.


Nové certifikované bezpečnostné vysávače SPRiNTUS pre triedy prachu L, M a H vysávajú tam, kde vzniká nebezpečný prach. Priamo na elektrickom náradí. A to všetko s automatickým čistením filtra s konštantne vysokou úrovňou sacieho výkonu.

Prehľad bezpečnostných vysávačov SPRiNTUS.

Pre efektívnu kontrolu prachu triedy L, M a H vám ponúkame modelový rad CraftiX s celkovo šiestimi bezpečnostnými vysávačmi. V oboch triedach prachu máte na výber medzi modelom s objemom nádoby 35 a 50 litrov.

S modelmi CraftiX zaistíte maximálnu ochranu zdravia užívateľa. Účinné čistenie filtra zaisťuje trvalo voľný filter s trvalo vysokým sacím výkonom. To vám šetrí čas a peniaze, pretože čistenie filtra prebieha automaticky bez prerušenia sacieho prúdu a napájania, a to aj v prípade extrémneho množstva jemného prachu.

Class – M

Profesionálny vysávač na nebezpečný prach triedy M s automatickým čistením filtra a rozšíreným výstražným systémom.


Drevený prach, prach z farieb alebo iný prach

Bezpečnostné vysávače CraftiX 35 M a 50 M absorbujú nebezpečný prach triedy M skôr, ako sa dostanú do dýchateľného vzduchu. Vďaka štandardnej antistatickej výbave sú dva M bezpečnostné vysávače ideálne na vysávanie veľkého množstva jemného prachu priamo na elektrickom náradí.

PATENTOVANÉ ČISTENIE FILTRA

Absorbovanie nebezpečného prachu triedy M

(1) Narábanie s nebezpečným prachom si vyžaduje inovatívny vývoj produktov. Srdcom CraftiX je patentovaný patrónový filter HEPA 13.

(2) Pozostáva z dvoch nezávislých filtračných komôr, ktoré sa čistia jedna po druhej. Sací prúd a sací výkon tak zostávajú aj počas čistenia na konštantne vysokej úrovni, čo zaručuje trvalé sanie.

Filter na absobovanie prachu

(3)Čistenie filtra sa vykonáva spätným preplachom vzduchu a vďaka patentovanému patrónovému filtru zaisťuje, že jemné póry filtra sú zbavené prachu bez zanechania zvyškov. Údržba a čistenie filtra už nie je potrebné a ušetríte čas aj peniaze.

(4) Čistenie filtra prebieha automaticky každých 45 sekúnd. Je tichší ako priemer, a preto je obzvlášť užívateľsky prívetivý.

Výstražné zariadenie a ovládacie prvky.

Pri dvoch modeloch CraftiX prachovej triedy M je sací výkon monitorovaný výstražným zariadením. Po nastavení najmenšieho použitého priemeru v sacom postroji je užívateľ upozornený akustickým a vizuálnym signálom, ak nie je dosiahnutý požadovaný prietok vzduchu. Tým sa zabráni zvýšenému znečisteniu dýchateľného vzduchu prachom.

Elektrické náradie je možné zapojiť priamo do vysávača vďaka integrovanej zásuvke. Vďaka automatickému zapínaniu a vypínaniu sa vysávač automaticky spustí alebo zastaví s oneskorením 5 sekúnd.

Výstražné zariadenie v profesionálnych vysávačoch

CraftiX 35 M/H + 50 M/H

(1) Priemer hadice prepínača.
(2) Vysoká bezpečnosť vďaka výstražnej LED a akustickému výstražnému signálu.

CraftiX 35 L/M/H + 50 L/M/H

(3) Tlačidlo zapnutia/vypnutia automatického čistenia filtra.
(4) Štandardná prevádzka s plynule nastaviteľnou reguláciou výkonu.
(5) Automatická prevádzka s pripojeným elektrickým náradím a plynulou reguláciou výkonu.
(6) Zásuvka pre elektrické náradie do maximálneho výkonu 2 200 wattov.
(7) Prispôsobenie pomocou vytlačeného loga.

image

Dobré dôvody pre účinnú kontrolu prachu.

Tam, kde sa používa elektrické náradie, často vzniká prach. Nie akýkoľvek druh prachu, ale škodlivé jemné častice. Prach by mal byť absorbovaný tam, kde sa tvorí, priamo na elektrickom náradí.

Presne na to sú určené robustné bezpečnostné vysávače SPRiNTUS. Či už na stavbe alebo v dielni, zbierajú zdraviu nebezpečný prach pri konštantne vysokej úrovni sacieho výkonu skôr, ako znečistí dýchateľný vzduch. Najmä jemné prachy zostávajú vo vzduchu, ktorý dýchame, dlhý čas a môžu preniknúť hlboko do pľúcneho tkaniva. To môže viesť k astme a iným chronickým pľúcnym ochoreniam. Z tohto dôvodu zákonodarcovia predpisujú aj používanie certifikovaných bezpečnostných vysávačov na stavbách. S bezpečnostnými vysávačmi CraftiX ochránite užívateľa pred týmito rizikami. Takto možno bez váhania vykonávať pílenie, vŕtanie, rezanie, frézovanie a brúsenie efektívne a bezpečne.

  • Garancia kvality
  • Neobvyklá odolnosť
  • Skvelá výdrž
profesionálny vysávač

Technické údaje

CraftiX 35 MCraftiX 50 M
Napätie220-240 V / 50-60 Hz220-240 V / 50-60 Hz
Príkon1200 W1200 W
HlučnosťLpA 74 dB(A)LpA 74 dB(A)
Maximálne sací výkon250 hPa / mbar 250 hPa / mbar
Objemový prietok74 litres / sec.74 litres / sec.
Materiál nádobyplasticplastic
Objem nádoby 35 litres (gross)50 litres (gross)
Dĺžka napájacieho kábla10 m10 m
Sacia hadica Ø 35 mm5 m5 m
Sacia hadica Ø 38 mm2,5 m2,5 m
Sacia trubica Ø 38 mm CheckCheck
Hmotnosť produktu16 kg17 kg
Rozmery (D x Š x V)54 x 39 x 63,5 cm 54 x 39 x 77 cm
profesionálny vysávač

Máte záujem o naše stroje alebo potrebujete poradiť?

Vaša správa bola odoslaná

Odpovieme Vám hneď ako to bude možné.

Unikont Group
Späť hore