Späť

AS-Motor Electric – Profesionálny výkon bez kompromisov

Technologický pokrok v technológii batérií otvára nové možnosti. Lítium-iónové batérie sa teraz vyrovnajú výkonu konvenčných spaľovacích motorov a zároveň majú pozitívny vplyv na rozhodujúce kritériá: Menej hluku, menej vibrácií, žiadne výfukové plyny a nižšie náklady na prevádzku a servis. AS-Motor ponúka produktový rad profesionálnych batériových strojov: 5 produktových rád, 11 modelov, jeden batériový systém. V bežnej AS-Motor kvalite sa tieto zariadenia vyznačujú profesionálnym výkonom, spoľahlivosťou za každého počasia a dlhou životnosťou.

Nová kapitola úspešného príbehu profesionálnych kosačiek

Kosenie hustej a vysokej trávy môže byť náročné, ale vďaka pokročilým technológiám je teraz možné zvoliť si aj iné možnosti než klasické benzínové kosačky. Firma AS-Motor sa už dlhé roky sústreďuje na hľadanie alternatívnych riešení a teraz, v spolupráci s jedným z lídrov v oblasti technológie batérií, prináša skutočný prielom.

Technická výzva, s ktorou sa všetky kosačky stretávajú, je dodávanie dostatočného výkonu na kosenie hustom zarastených trávnych plôch. Pohon kosačky musí byť schopný poskytnúť dostatočný výkon a zvládnuť zvýšenú záťaž bez toho, aby sa prehrial. AS-Motor však našiel riešenie v moderných batériách, ktoré ponúkajú skutočnú alternatívu k tradičným benzínovým strojom.

Tieto inovatívne technológie nám umožňujú mať k dispozícii efektívne a spoľahlivé kosačky, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu a zároveň poskytujú profesionálne výsledky. S batériovými pohonmi je kosenie nielen jednoduchšie, ale aj tichšie a bez emisií, čo je výhoda nielen pre používateľov, ale aj pre životné prostredie.

Medzi hlavné stálice určite patria profesionálne elektrické kosačky Allmäher AS 21, AS 62AS 63.

Potrebujete univerzálne riešenie na kosenie svahov, hustého porastu, ale aj bežnej trávy na záhrade? Prečítajte si náš článok Allmäher® – kosačky na lúky, strmé svahy a hustú trávu

Môže byť svahová kosačka elektrická? Môže!

Všestranné kosačky AS-Motor s 2-taktnými motormi sú legendárne v oblasti krajinných úprav. Ich vhodnosť na svahy, pomer výkonu a hmotnosti a manévrovateľnosť v ťažkom teréne sú dodnes bezkonkurenčné. Iba najnovšia technológia batérií sa vyrovná tejto extrémnej aplikácii. Plne kompatibilný so sklonom, bez akýchkoľvek teoretických limitov sklonu, s ešte vyšším krútiacim momentom z bezkomutátorového elektromotora AS-Motor.

Čo sa týka užívateľského komfortu a ochrany životného prostredia, aj akumulátorové kosačky dosahujú nové rozmery. Nepríjemný hluk, únavné vibrácie, škodlivé výfukové plyny a nebezpečné zaobchádzanie s palivami sú už minulosťou. Akumulátorové kosačky sú vyrobené na vysokú trávu do výšky 80 centimetrov a sú vhodné kosenie svahov. Elektrická svahová kosačka AS 63 má dokonca uzávierku diferenciálu a automatickú parkovaciu a motorovú brzdu. S Variomatic je možné plynule regulovať rýchlosť. Hmotnosť iba 74 kg a nízke ťažisko zaisťujú dobré vyváženie.

Elektrické kosačky poháňa najsilnejší elektromotor, ktorý je momentálne na trhu v tomto segmente dostupný s menovitým výkonom 3 200 wattov, ktorý je vybavený najvýkonnejšími, prenosnými 56 V 10 Ah akumulátormi.

Kvitnúce záhrady, dobre udržiavané parky a zelené trávniky tešia ľudí už po stáročia. Na týchto miestach sa cítia dobre, odpočívajú, dobíjajú energiu alebo športujú pre fyzickú rovnováhu. Pokiaľ pokojný pokoj nenaruší hrkajúca kosačka. V žiadnej inej aplikácii nie sú výhody technológie akumulátorov tak zreteľne viditeľné a počuteľné ako pri fúkaní lístia a kosení trávnika v mestských zónach.

Dôležitou súčasťou produktového radu AS-Motor Electric je preto profesionálna kosačka AS 531 E-ProCut so šírkou záberu 53 centimetrov. Táto profesionálna kosačka je skutočným prínosom aj pre zdravie užívateľa. Nariadenie o ochrane zdravia a bezpečnosti pri práci pre hluk a vibrácie nastavilo spúšťaciu hodnotu pre denné vystavenie vibráciám na 2,5 m/s². AS 531 E-ProCut je pri tejto hodnote pod 1,0 m/s². Používateľom vnímaná hladina hluku sa tiež zníži o cca. 8 dB. To zodpovedá o viac ako 50 percent menšiemu vnímanému hluku. Z hľadiska výkonu a výkonu sa však nerobia žiadne kompromisy. Kosačka AS-Motor Electric 3v1 má stále obrovské výkonové rezervy, a to aj pre výšku trávy do 30 cm. S batériovou technológiou majú poskytovatelia služieb nielen silný argument pri získavaní a zadávaní nových zákaziek, ale tiež poskytujú svojim zamestnancom skutočnú bezpečnosť pri práci.

Potrebujete univerzálne riešenie na kosenie svahov, hustého porastu, ale aj bežnej trávy na záhrade? Prečítajte si náš článok Allmäher® – kosačky na lúky, strmé svahy a hustú trávu

Mulčovacia kosačka na trávu s profesionálnym batériovým napájaním

Vedeli ste že vďaka výhodám mulčovacej kosačky, ako napr. možnosť pracovať bez prerušenia, bez vyprázdňovania záchytného vreca a bez likvidácie pokosenej hmoty, viete ušetriť až 25 percent času?

Samozrejme, s týmito výhodami prichádzajú aj technické požiadavky. Mulčovanie vyžaduje sofistikované a výkonné mechanizmy, ktoré dokážu jemne drviť pokos trávy a zabezpečiť dokonalý výsledok. Napriek tomu, že technické požiadavky na pohon mulčovacej kosačky sú vyššie ako pri kosačkách so zberom, výsledok stojí za to.

Naša široká ponuka elektrických modelov, ako je AS 420 E ProClip, AS 470 E ProClip A a 510 E Proclip A, vám umožňuje vybrať si ten správny nástroj, ktorý dokonale zodpovedá vašim potrebám a očakávaniam. S týmito kvalitnými kosačkami získate nielen krásne upravený trávnik, ale aj pocit spokojnosti a úľavy z efektívne vykonanej práce.

Rozširujeme portfólio elektrických kosačiek

Taktiež nesmie chýbať elektrický zástupca bubnových kosačiek a to bubnová kosačka AS 585 E KM a elektrické odstraňovače buriny AS 30 E WeedHex, AS 50 E WeedHex, AS 60 E WeedHex

 

Pozrite si celú ponuku ponuku kosačiek AS-Motor a Ariens alebo nás kontaktujte:

Jozef Krutý – produktový manažér

j.kruty@unikont.sk

+421 918 868 209

Máte záujem o naše stroje alebo potrebujete poradiť?

Vaša správa bola odoslaná

Odpovieme Vám hneď ako to bude možné.

Unikont Group
Späť hore